Informace‎ > ‎

Pravidla


Řád Domu Setkání

Milí návštěvníci, všechny vás tu srdečně vítáme a přejeme vám, abyste tu s námi strávili příjemný čas odpočinku, načerpání nových sil, zážitků i inspirací. Abychom vám mohli dobře sloužit, prosíme vás, abyste zachovávali následující řád Domu. Slouží k příjemnému pobytu všech přebývajících. Děkujeme, že jej zachováváte.

1. Dům je otevřen všem, ale i tak prosíme, pečlivě zavírejte všechny dveře (jídelny, klubovna, obě dvě vchodové dveře). Bude nám tu všem tepleji!

2. Rádi vám tu každý den uklízíme, abyste tu přebývali v čistotě. Přesto vám budeme velmi vděční, když se budete všichni pečlivě v přízemí přezouvat a uklízet boty do botníčků, odhazovat odpadky pouze do připravených košů a na případný větší nepořádek či nečistotu nás upozorníte nebo nám jej pomůžete uklidit (čistící potřeby jsou v klidových místnostech u soc. zařízení).

3. Kuřáky též prosíme, aby svou dýmku či cigaretku šli vykouřit před dům nebo na zahradu. Chceme zde mít zdravé prostředí pro děti.

4. Abyste tu strávili příjemný čas, připravili jsme pro vás orientační nástěnky, které nabízí různé aktivity v okolí. Prosíme vás, abyste letáky z nástěnek sami nesundávali. Vždy si zavolejte nás a my vám rádi posloužíme a leták připevníme zpět, aby zde zůstal i pro další návštěvníky.

5. Až se vypravíte za nabízenou aktivitou ven, nezapomeňte si vzít s sebou klíč od pokoje! Visí na něm totiž i klíč od hlavního vchodu, tak abyste nezůstali stát před zavřenými dveřmi. Klíč si během svého pobytu dobře chraňte. Ztraceného klíče si totiž ceníme na 100,- Kč.

6. Pokud bude špatné počasí, nebojte se, příjemnou dovolenou můžete strávit i hrami vevnitř, výtvarným tvořením či četbou. Hry, výtvarné potřeby i knihy vám rádi na podpis vydáme. Budeme rádi, když je vrátíte ve stejném stavu tak, jak jste je dostali.

7. Když vás zastihne déšť na cestě, přijďte za námi, rádi vám dáme oblečení usušit do sušárny nebo do sušičky.

8. Vyhřát se můžete v klubovně u krbu. Budeme rádi, když potom opět naplníte koš dřevem.

9. Až budete mít hlad, přijďte do jídelny. Zde si můžete v našem mini-obchůdku zakoupit malé občerstvení.

10. V dobách společného stravování vám přejeme dobrou chuť. Také vás prosíme o pomoc při roznášení věcí na stůl a při odnášní špinavého nádobí ze stolu. Špinavé nádobí zde třídíme do šteláře na hrnečky, příbory a taliře. Děkujeme, že nám v tom pomáháte!

11. Kdo si přivezl z domu své domácí zvířátko, nepouštějte ho po domě ani mimo dům bez dozoru. Chráníte tím ostatní návštěvníky (třeba se bojí) a další zvířátka (už jsme tu zažili jednu potyčku, která dopadla špatně…)

12. Pokud budete mít zájem, můžeme sem večer pozvat katolického kněze, abychom společně oslavili v kapli mši svatou.

13. Až se rozhodnete od nás odjet, budeme vám vděční, když vysvléknete své povlečení a donesete nám jej do přízemí, odpadkový koš vyhodíte cestou k autu do kontejneru vedle domu a pokoj i s klíčem nám osobně předáte s nahlášením případných závad nebo škod.

Na závěr vám děkujeme za přízeň a těšíme se opět s vámi na další setkání v Domě Setkání!

Katka a Pavel Mikolajkovi, 10.3.2007

Naše pravidla stravování

 1. Děkujeme, že jste si u nás objednali stravování. Polopenze zahrnuje: studenou snídani a teplou večeři s polévkou. Plná penze zahrnuje: studenou snídani, teplý oběd s polévkou a teplou večeři.
 2. Na snídani chystáme čaj (černý a ovocný), pomazánku, obložené mísy, či jogurt a cornflakes. Kávu vaříme na požádání. Z pečiva chystáme chléb, rohlíky nebo vánočku. Jedno teplé jídlo je masité (vepřové nebo kuřecí maso), druhé teplé jídlo je bezmasé (zeleninové nebo sladké). Přílohy se střídají: brambory, rýže, těstoviny, knedlíky. Vaříme podle zásad zdravé výživy.
 3. Jídlo vydáváme v předem dohodnutý čas. Opožděný příchod nám, prosím, dejte vědět zavčas na mobil: 736 537 122.
 4. Dietní jídlo (vegetariánské, bezlepkové) vaříme v případech, že byla výjimka dohodnuta před započetím pobytu.
 5. Stoly vám rádi prostřeme. Pokud potřebujete přesto další příbor, hrneček nebo skleničku, najdete je na bočním stole. O talíře se hlaste u okénka.
 6. Nepoužité nádobí vracejte: příbory, hrnečky a skleničky na boční stůl, talíře obsluze v okénku.
 7. Při snídani je vám k dispozici společného menu na stolech. Doplňkový výběr potravin na bočním stole je určen dietářům nebo velkým jedlíkům
 8. Použité nádobí nám třiďte do šteláře vedle výdejního okénka.
 9. Při obědě si přijďte pro mísu s polévkou k okénku , rovněž i pro druhé jídlo.
 10. Večeři vydáváme také u okénka.
 11. V dobách stravování i mimo ně udržujte, prosíme, v jídelně čistotu a pořádek . Utěrka na stůl, smetáček a hadr na podlahu je vám k dispozici pod umyvadlem.

Pavel Mikolajek, 10.3.2007